języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kim jest przenikliwy Orwellsky? – promocja ‘Kodu władzy’ w Piekarach Śląskich

Victor Orwellsky to pseudonim tajemniczego, nieznanego autora, szukającego sensu w chaotycznej, zafałszowanej rzeczywistości. Jego mottem jest cytat z Orwella: „Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda”. W czwartek, 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbędzie się spotkanie promujące jego powieść „Kod władzy”. Pisarza reprezentować będzie asystentka - Marta Piotrowska. Spotkanie, które poprowadzi agencja promocyjna „Kręci się! events”, rozpocznie się o godzinie 17.00, wstęp na nie jest wolny.

O autorze wiadomo niewiele – najprawdopodobniej jest dziennikarzem, politykiem, podróżnikiem, publikującym swoje teksty na blogu (za co został nagrodzony) oraz na stronach portali internetowych Onet i Interia. Nie podaje swoich danych, gdyż to, o czym pisze, jest niewygodne dla osób rządzących w kraju i na świecie. Stara się bowiem odkrywać rzeczy, które inni starają się zataić. Autor dostrzega powiązania w pozornie odległych faktach, dowodząc logiki zdarzeń, które determinują rozwój cywilizacji. Ukazuje źródła wpływów, które nazywa „Kodem władzy”.

Kod władzy” jest powieścią akcji, pełną spisków i tajemnic. Mnóstwo w niej faktów historycznych i mądrych wniosków. Czytelnika uderza ilość informacji, a w każdym rozdziale pojawiają się kolejne elementy układanki. Fabuła dotyczy tajemnic Watykanu, działań Hitlera, drugiej wojny światowej, jak również współczesnej (rzekomo pokojowej) polityki. Mamy więc przeszłość i teraźniejszość, które wiążą liczne intrygi.

W programie nadchodzącego spotkania znajdzie się nie tylko tradycyjny wywiad, ale także emisja prezentacji multimedialnych i nagrań fragmentów książki, do których głosu udzielił dyrektor Teatru Korez w Katowicach – Mirosław Neinert. Dodatkową zachętą może być to, że spośród uczestników wydarzenia wyłoniona zostanie trójka szczęśliwców, którzy otrzymają audiobooki „Kod władzy”.

Oficjalna strona autora, na której można poczytać o książce i przejść do bloga: http://orwellsky.com/.

M.I.
2012-02-29

Tagi: 'Kod władzy' MBP Piekary Śląskie Piekary Śląskie promocja książki spotkanie autorskie Victor Orwellsky

PDF Print