języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dwa koncerty fortepianowe Leszka Możdżera na Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianistą światowej klasy. Nagrywał płyty z wieloma polskimi znaczącymi muzykami: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem, Henrykiem Miśkiewiczem czy Anną Marią Jopek i ma ich na koncie ponad 100, w tym wiele pod swoim nazwiskiem. Współpracował z kompozytorami muzyki filmowej - Zbigniewem Preisnerem i Janem Kaczmarkiem - włącznie z nagraniem nagrodzonej Oscarem muzyki do ‘Finding Neverland’. Pisze muzykę również dla teatru. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i występował w prawie wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Brazylii, Urugwaju i Argentynie, Chile, w Chinach, Japonii, Malezji oraz Singapurze.

Artysta wystąpi w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego 23 kwietnia w Pałacu w Rybnej (ul. Powstańców Warszawskich 83). Koncert, który rozpocznie się o godzinie 19.00, będzie miał tytuł „Leszek Możdżer solo”. Bilety w cenie 90 zł. 

Dzień później, 24 kwietnia, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu Leszek Możdżer zaprezentuje swój program „Lutosphere”, poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu. Występ rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety w cenie 120 zł.

2013-04-21

Tagi: 8. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Grzegorz Gerwazy Gorczycki koncerty w Muzeum Górnośląskim Leszek Możdżer Leszek Możdżer w Bytomiu Lutosphere VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

PDF Print