języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Królewscy śpiewacy w Bytomiu. Kolejny koncert Festiwalu im. Gorczyckiego

The King's Singers to jeden z najsłynniejszych zespołów wokalnych na świecie, który bardzo intensywnie koncertuje, nagrywa oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym globie. The King's Singers są cenieni za perfekcyjną intonację, jednolitą barwę, znakomitą artykulację tekstu oraz wspaniałe poczucie rytmu, a ich występy zawsze cechują się znakomitym kontaktem z publicznością oraz są pełne uroczego brytyjskiego poczucia humoru.

Nagrali ponad 150 płyt i zdobyli zarówno wiele nagród, jak i uznanie najważniejszych krytyków muzycznych. Ich album "Simple Gifts" wydany przez wytwórnię Signum otrzymał w 2009 roku nagrodę Grammy. Zespół jest również głęboko zaangażowany w popularyzację muzyki chóralnej naszych czasów.

Oprócz koncertów, które na całym świecie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, The King's Singers dzielą się swoim doświadczeniem na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich. Zespół dokonuje również własnych opracowań wielu utworów, które ukazują się drukiem w wydawnictwie Hal Leonard i jak dotąd sprzedały się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Aranżacje The King's Singerse są wykonywane zarówno przez chóry szkolne, amatorskie, jak i profesjonalne zespoły na całym świecie.

The King’s Singers to David Hurley – kontratenor, Timothy Wayne-Wright - kontratenor, Paul Phoenix – tenor, Christopher Bruerton – baryton, Christopher Gabbitas – baryton, Jonathan Howard – bas.

Ich koncert odbędzie się w Bytomiu, w Bytomskim Centrum Kultury 29 kwietnia o godzinie 19.00 i zatytułowany został „Królowie śpiewają Geniuszy”. Bilety w cenie 60 zł.

2013-04-26

Tagi: 8. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego becek koncerty bytomskie centrum kultury koncerty The King's Singers koncert w Bytomiu VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

PDF Print