języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

'Dobry adres dla serca' – wystawa fotograficzna w bytomskiej Agorze

Od 21 lat leczą serca pacjentów z Bytomia i okolic. Zobacz, jak działa Oddział Kardiologii szpitala „górniczego”. Od 1 marca 2016 r. pracę lekarzy można oglądać na wyjątkowej wystawie fotografii w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom.

Wystawa składa się z 21 zdjęć. Pokazują, jak na co dzień działa Oddział Kardiologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Co roku leczy się tam 1600 chorych z Bytomia i okolicznych miast – Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Siemianowic i Radzionkowa. Specjaliści wszczepiają około 50 rozruszników serca, wykonują 1000 koronarografii i 600 razy udrażniają naczynia wieńcowe. Na oddziale pracuje łącznie 11 lekarzy kardiologów, w tym pięciu samodzielnie wykonujących zabiegi.

Wystawa fotografii w Agorze Bytom zwraca uwagę na potrzeby lekarzy i pacjentów Oddziału Kardiologii szpitala „górniczego”. – Cieszymy się, że możemy w ten sposób wspomóc bytomską kardiologię. Tym bardziej, że to jedyny taki oddział w mieście. Zapraszamy na wystawę i liczymy na to, że akcja wsparcia dla naszych kardiologów wywoła szeroki odzew - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

11 marca bytomscy kardiolodzy przeprowadzą w Agorze Bytom konsultacje medyczne dla wszystkich chętnych. Będzie można także zmierzyć ciśnienie i uzyskać porady dietetyczne.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2016r. Autorką fotografii jest Ewa Zielińska.

Tagi: Agora Bytom Bytom fotografia Galeria na Poziomie wystawa

PDF Print