języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Nocna Giełda Gier Wideo w Katowicach na Ars Independent Festival 2017

Katowicki festiwal Ars Independent, którego 7. edycja odbędzie się od 26 września do 1 października, coraz mocniej stawia na gry wideo. W festiwalową noc z piątku na sobotę (29/30 września) odbędzie się Nocna Giełda Gier Wideo – otwarte wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych nowościami ze świata interaktywnej rozrywki, zarówno dla twórców, jak i graczy.

Od kilku lat Ars Independent przybliża tytuły, które nierzadko zmieniają naszą optykę na to czym gry wideo są i czym mogą być. Swobodnie nawiązując do tradycji giełd komputerowych z pierwszych lat gamingu w Polsce, w Katowicach odbędzie się impreza dla młodych twórców, którzy będą mogli bezpośrednio zaprezentować się ze swoimi nowymi grami, także tymi będącymi wciąż w produkcji.

- Tytuły, w które możemy zagrać na Ars Independent, nie powstają w próżni: stoją za nimi ludzie z ciekawymi historiami i inspiracjami. Gry wideo, przez swój partycypacyjny charakter, prowokują do konfrontacji twórców z publicznością. Przestrzenią ku temu będzie Nocna Giełda, czyli trwający do późnych godzin nocnych showcase gier indie – uzupełnia Jacek Wandzel, kurator gier wideo przy Ars Independent.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dla twórców dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 roku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ars Independent Festival 2017, festiwal filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu, odbędzie się w Katowicach w dniach od 26 września do 1 października. Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Tagi: Ars Independent festiwal gry wideo Katowice

PDF Print