języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Otwarcie nowej księgarni w Rondzie Sztuki

W  ogólnopolski Weekend Księgarń Kameralnych, który odbędzie się w dniach 22 - 23 kwietnia 2017 r. nastąpi otwarcie nowej księgarni, "Tam Gdzie Zawsze". Katowicki adres księgarni jest doskonale znany wszystkim miłośnikom dobrej literatury, ponieważ "Tam Gdzie Zawsze" mieści się na parterze Ronda Sztuki, gdzie jeszcze do niedawna mieściła się Zła Buka.

Nowy, minimalistyczny wystrój wnętrza na pewno zaskoczy wszystkich bywalców poprzedniej księgarni. Zmiana jest zauważalna i dotyczy również tego co będzie można znaleźć na półkach z książkami.

Oprócz docenionej w kraju i na świecie prozy, w księgarni znajdzie się miejsce na design, sztukę, architekturę, czy artykuły papiernicze. Szczególna uwaga skupia się na powieściach graficznych, książkach kulinarnych oraz literaturze skierowanej do najmłodszych i ich rodziców. Przestrzeń pomiędzy książkami wypełniają specjalnie zaprojektowane dodatki z pracowni DankU.

W "Tam Gdzie Zawsze" będą odbywać się cykliczne wydarzenia, takie jak: spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci, czy interdyscyplinarne wydarzenia we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.  W niedalekich planach jest stworzenie feministycznego klubu dyskusyjnego oraz otwarcie mini kawiarni.  Dodatkowym urozmaiceniem będzie kolektywne słuchanie muzyki z płyt winylowych, pod kuratorską opieką magazynu PHONO, który odpowiada również za selekcję czarnych płyt dostępnych w księgarnianym asortymencie.

W ramach księgarni funkcjonuje Mała Poczta, przestrzeń dla wszystkich, którzy nie lubią stać w kolejkach. Tutaj kupisz kartki od projektantów graficznych, zaadresujesz je, przykleisz znaczek i wrzucisz do skrzynki, z której listonosz codziennie odbiera pocztę.

"Tam Gdzie Zawsze" świętuje Ogólnopolski Weekend Księgarni Kameralnych od godziny 18.00. Z tej okazji inauguruje swoją działalność organizując księgarnianą domówkę, podczas której będzie można zapoznać się nie tylko z asortymentem, ale także z zespołem tworzącym miejsce. Dzień później o godzinie 11.00 w domowym klimacie odbędą się warsztaty plastyczne dla najmłodszych, których motywem będzie Wytwórnik domowy. Księgarnia tego dnia będzie czynna do godziny 18.00.

Regularne godziny otwarcia księgarni: od wtorku do piątku w godz. 11.00 - 18.00, weekend od 10.00 do 17.00.

Tagi: Katowice książki księgarnia literatura rondo sztuki Rondo sztuki Katowice

PDF Print