języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Letnie koncerty na dziedzińcu Zamku Sieleckiego

Jak co roku Zamek Sielecki zaprasza na  Letnie koncerty na dziedzińcu. Tego lata odbędą się trzy koncerty świetnych zespołów. Na wszystkie imprezy jest wstęp bezpłatny.

9 lipca 2017 o godzinie 17:00 zagra zespół Dikanda. Uznany w Europie i Azji zespół grający world music. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień orientu - od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś, po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. W tym roku obchodzą 20-lecie pracy na scenie.

DIKANDA

Anna Witczak-Czerniawska - śpiew, akordeon     
Katarzyna Bogusz - śpiew
Andrzej Jarząbek Fiś - skrzypce, śpiew
Piotr Rejdak - gitara
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Szymon Bobrowski - trąbka

23 lipca 2017 na dziedzińcu wystąpi zespół Dobre Ludzie.Ich muzyka trudna do zaszufladkowania, zaskakująca mieszanka gatunkowa i poezja. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej nieoczywiste teksty z dbałością o brzmienie. Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawiają, że Dobre Ludzie goszczą w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów. Koncert rozpocznie się p godzinie 17:00

DOBRE LUDZIE

Szymon Babuchowski - śpiew, teksty
Jacek Raciborski - gitara basowa, mandolina
Paweł Węgier - gitara akustyczna
Jakub Kuzynin - perkusja, instrumenty perkusyjne

 

27 sierpnia 2017 r. wystąpi Beltaine, zespół o bogatym brzmieniu wynikającym ze zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic) muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Cechą rozpoznawczą zespołu są żywiołowe koncerty i świetny kontakt z publicznością. W tym roku obchodzą 15-lecie pracy na scenie. Początek koncertu o godzinie 17:00.

BELTAINE

Adam Romański – skrzypce
Grzegorz Chudy – whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri,
Jan Gałczewski – irish bouzouki, irish banjo, bodhran, gitara elektryczna, dudy gitara
Jan Kubek – tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne
Łukasz Kulesza – gitara akustyczna
Bartek Dudek – gitara basowa
Pierre – perkusja

Wstęp wolny. W razie niepogody koncerty odbędą się w sali Sosnowieckiego Centrum Sztuki - Zamek Sielecki za okazaniem wejściówek. Wejściówki nieodpłatne, do odebrania tydzień przed każdym koncertem w SCS - ZS, ul. Zamkowa 2, tel. 32/266-38-42 oraz w CIM w Sosnowcu, ul. Warszawska 3/20. Zamek nie prowadzi rezerwacji wejściówek.

Tagi: koncert lato Sosnowiec wakacje Zamek Sielecki

PDF Print