języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Zakończenie X Art Naif Festiwalu

Art Naif Festiwal to święto sztuki, które na stałe zagościło w śląskim repertuarze kulturalnym. To nie tylko wystawa ale także wiele wydarzeń towarzyszących – koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy jarmark rękodzieła. Wystawy towarzyszące zawędrowały również do Czeladzi i Mysłowic.

Każdego roku wystawie patronuje jeden kraj, przybliża jego atmosferę i kulturę. Dziesiątej edycji przewodziła Francja i we francuskim duchu odbyła się główna wystawa, która zgromadziła twórców z 40 krajów świata. Katowicka Galeria Szyb Wilson przyciągnęła nie tylko artystów ale również tłumy odwiedzających, którzy mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów – plastycznych, kulinarnych, malarskich czy francuskiej gry w boule. Festiwal otworzył koncert francuskiej grupy Barrio Populo a zakończy gitarzysta i wokalista Frédéric Bobin.

Na finisażu, który odbędzie się 18 sierpnia 2017 r.  poznamy również autora obrazu, który będzie promował kolejną – XI edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych.

Finisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tagi: Art Naif finisaż Galeria Szyb Wilson Katowice koncert wystawa

PDF Print