języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą - Silberman And Three Of A Perfect Pair & Jan Peszek

Śląski Jazz Club zaprasza 14 września 2017 r. na Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, którego bohaterami będą Silberman And Three Of A Perfect Pair & Jan Peszek.

Silberman and Three of a Perfect Pair to przedsięwzięcie szczególne, wymykające się prostym klasyfikacjom.  A to dlatego, że w polskim jazzie mariaż poezji i recytacji z improwizowanym muzykowaniem nie jest zjawiskiem częstym. Szczególnie jeśli recytatorem jest mistrz tej kategorii co Jan Peszek.

Silberman to nazwa która przylgnęła do Łukasza Stworzewicza i jego kolejnych projektów, a tych trzech z idealnej pary, to według waszego wyboru - sami muzycy, albo Oni ze wspaniałym głosem tego trzeciego, który jest pierwszym - Jana Peszka.

„Proponujemy garść muzyki, trochę dziwnej i trochę niezwykłej... Muzyki splątanej jak poezja Miłobędzkiej, której słowa i treści tworzone są bez nadmiernego zwracania uwagi na reguły i formę. Nasza muzyka trochę taka jest, oscyluje wokół muzyki improwizowanej, ale nie pogardza I'm Deranged (David Bowie), czy La mamma morta (Umberto Giordano)” – napisali o swoim nowym projekcie stojący za nim twórcy.

„Muzykę Silbermana można określić jako schizofreniczne skupienie dwóch najistotniejszych dla mnie elementów: serca i bezlitosnej matematyki” – wyjaśnia Łukasz Stworzewicz, lider projektu.

Skład zepołu:

Mateusz Gawęda - młody, lecz już uznany talent, kompozytor i pianista,

Kuba Mielcarek - wschodząca gwiazda kontrabasu,

Łukasz Stworzewicz - kompozytor, perkusista,ktorego fantazje odcisneły szczególne piętno na przedstawionych kompozycjach.

I "współżywa , współczynna, współwinna" Krystyna Miłobędzka, której poezje na żywo interpretuje prawdziwy mistrz słowa, aktor Jan Peszek.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

 

 

Bilety: 20 zł przedsprzedaż,  25 zł w dniu koncertu.

Tagi: Gliwice Jan Peszek koncert Silberman And Three Of A Perfect Pair Śląski Jazz Club

PDF Print