języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Ruszył nabór na Węgiel Film Festival

Ruszył nabór na Węgiel Film Festiwal. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16 grudnia 2017 r. pod adresem https://filmfreeway.com/WegielStudentFilmFestival

Węgiel Film Festiwal to „wzięcie sprawy w studenckie ręce”; to stworzenie pola do prezentacji filmów dla adeptów sztuki filmowej. Dla części z nich to pierwszy kontakt z festiwalowym światem, a dla innych ostatni stopień przed wejściem w „filmową dorosłość”. Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości filmowej studentów uczelni filmowych z całej Europy, a także wzajemna wymiana poglądów i doświadczeń twórczych. Festiwal jest okazją do obserwacji techniki i rzemiosła rówieśników, równocześnie dając możliwość do kontaktu z profesjonalnym światem filmu. Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest również integracja uczestników: wspólne projekcje, dyskusje i zabawa.

Festiwal zaprezentuje szeroki wachlarz gatunków, od fabuły, przez dokument, aż po animację. To dwa dni wypełnione darmowymi projekcjami filmów krótkometrażowych w klimatycznym, a jednocześnie nowoczesnym kinie Kosmos. Filmy zostaną ocenione przez czteroosobowe profesjonalne jury składające się z uznanych twórców filmów.
Węgiel Film Festiwal to także warsztaty i spotkania z profesjonalistami z branży. Koniec każdego festiwalowego dnia zwieńczy impreza w klubie przy dźwiękach muzyki niezależnych zespołów.

Tagi: festiwal filmowy film Katowice kino konkurs filmowy Węgiel Film Festiwal

PDF Print