języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Eleganza w Palmiarni – koncert Zespołu Muzyki Salonowej

18 grudnia 2017 r. Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zaprasza do spędzenia wyjątkowych muzycznych chwil w oryginalnym klimacie Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Swobodna forma wydarzenia umożliwia także spacer w otoczeniu bujnej zieleni z towarzyszeniem muzyki granej na żywo. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00.   

Projekt jest kontynuacją cyklu koncertów plenerowych zespołu, który przenosząc występy do pawilonu historycznego palmiarni, stworzy nową atmosferę i tradycję spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej.

W programie znajdą się same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów. W ten oryginalny sposób, niczym w ogrodzie zimowym, Eleganza zaprezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych balach.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

Tagi: Gliwice koncert muzyka Palmiarnia Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

PDF Print