języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Wielka Liga Czytelników - konkurs

Popularyzacja czytelnictwa, kreowanie mody na czytanie i promocja wartości rodzinnych to główne cele wojewódzkiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Konkurs wyłoni najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych. Organizowany jest na dwóch poziomach: klasy 1-3 i 4-7. Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolno-bibliotecznym, powiatowym i wojewódzkim. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 15 stycznia 2018 r.

Pierwszy etap konkursu trwa do 25 lutego 2018 r. Uczestnicy zdobywają sprawności poprzez czytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Prawidłowo rozwiązany test dotyczący jednej książki to jedna sprawność. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 6 sprawności, mogą wziąć udział w szkolnym/bibliotecznym teście kwalifikacyjnym do półfinału.

Półfinały powiatowe zostaną rozegrane we wszystkich powiatach 12 kwietnia 2018 r. Finał Wielkiej Ligi Czytelników zostanie przeprowadzony 24 maja 2018 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 9 czerwca podczas VII Zabawy Rodzinnej. Do konkursu mogą się zgłaszać szkoły podstawowe i biblioteki publiczne z powiatów województwa śląskiego, w których został powołany Koordynator Powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników. Lista koordynatorów powiatowych jest dostępna pod adresem http://wielka-liga.pl/lista-koordynatorow/

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy udostępniono na stronie http://wielka-liga.pl/.

Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Wielka Liga”, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach.

Tagi: biblioteki konkurs czytelniczy wielka liga czytelników

PDF Print