języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Ferie w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Podczas tegorocznych ferii zimowych na pewno nie będą się nudzić dzieci, które skorzystają z propozycji Teatru Miejskiego w Gliwicach, który przygotował dwie propozycje z myślą o nich: spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama” wg Janoscha, w reżyserii Laury Słabińskiej i warsztaty teatralne inspirowane bajką Uriego Orleva „Babcia robi na drutach”.

Spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama” skierowany do widzów w wieku od pięciu lat jest niezwykle prostą, poruszającą serca opowieścią o przyjaźni. Miś i Tygrysek, bohaterowie tej historii, wyruszają w podróż poszukując Panamy, krainy ich marzeń. Utrzymana w atmosferze kolorowego snu opowieść, uczy dzieci najważniejszych wartości, którymi należy kierować się w życiu, a cała historia urozmaicona jest bajkową scenografią i muzyką wykonywaną na żywo. 

Tłem dla przygód małych przyjaciół jest przepiękna, surrealistyczna scenografia Pavla Hubički. To właśnie dekoracja ożywiona różnokolorowymi światłami sprawia, że gliwicki spektakl chwyta za serce i oddziałuje na wyobraźnię. (Magdalena Tarnowska, teatralny.pl)

Z całą odpowiedzialnością - polecam! A ostateczną rekomendacją niech będą wieńczące spektakl brawa, które nie chciały zamilknąć. (Adriana Urgacz, portal Tuba Gliwic)

Przedstawienie do zobaczenia na Małej Scenie 30 i 31 stycznia 2018 r., w godzinach 9.00 i 11.00.

Ach, jak cudowna jest Panama, wg Janoscha
przekład: Emilia Bielicka; adaptacja, teksty piosenek i reżyseria: Laura Słabińska; scenografia: Pavel Hubička; muzyka: Piotr Klimek; choreografia: Jacek Gębura; występują: Rafał Derkacz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Łukasz Kabus, Katarzyna Wysłucha, Miś i Tygrysek
Premiera 4 lutego 2017 r.

Warsztat teatralny „Są dzieci wełniane, są dzieci skórzane” prowadzony w oparciu o książkę Uriego Orleva „Babcia robi drutach”.

Bajka pt. „Babcia robi na drutach” to poruszająca historia o nieakceptacji i niezrozumieniu „wełnianych” dzieci przez ich „skórzanych” rówieśników oraz dorosłych. Ta piękna opowieść o „innym-obcym”, który nie przystaje do otoczenia niesie za sobą ponadczasowy, uniwersalny przekaz skierowany przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu.

Uczestnicy zajęć zapoznają się z treścią bajki i wspólnie z prowadzącymi odczytają zawarte w niej przesłanie. Porozmawiają o tym, czym jest tolerancja i dlaczego warto znać to słowo i na stałe wprowadzić je nie tylko do własnego słownika, ale i życia.

Rozmowa będzie przygotowaniem do ćwiczeń z improwizacji teatralnej i działań plastycznych podczas których powstaną kostiumy teatralne. Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Koncepcja i prowadzenie – Zuzanna Bojda i Justyna Oleksy.

6 i 7 lutego 2018 r., o godz. 9.00, Scena Mikro.

Ceny biletów: spektakl: 24 zł (dorosły), 19 zł (dziecko); warsztaty: 15 zł (dziecko)

Do kupienia online na www.teatr.gliwice.pl i w kasach: ul. Dolnych Wałów 3, ul. Nowy Świat 55 – 57.

 

 

 

Tagi: ferie Gliwice Teatr Miejski w Gliwicach warsztaty dla dzieci

PDF Print