języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Śląsk codzienny i niecodzienny tematem IX edycji konkursu Obiektywnie Śląskie

Do 15 września 2018 r. można nadsyłać prace na IX edycję konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku „Obiektywnie Śląskie”. W tym roku jury po raz pierwszy oceni również najlepszą fotografię. Minione edycje konkursu wyłoniły niezwykle ciekawe i oryginalne prezentacje Śląska, zarówno tego tradycyjnego, z jego wartościami, dziedzictwem kulturowym, jak i Śląska ulegającego zmianom, inspirującego i nowoczesnego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: "Śląsk codzienny/niecodzienny".

Prace można nadsyłać od 2.07 do 15.09.2018 (do północy). Laureatów wyłonią tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem:  maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Nowością tej edycji będzie dodatkowo wybór przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować w ten sposób o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który jednocześnie jest wernisażem najlepszych prac danej edycji. Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 19 października.

Portal Pełnia Kultury jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi: film fotografia fotokast konkurs Obiektywnie Śląskie reportaż Śląsk

PDF Print