języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Muzyka klasyczna w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA na gliwickim Rynku

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej 22 lipca 2018 roku zaprasza o godz. 12.00 na drugi koncert II edycji cyklu koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem Otwarty salon muzyczny, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca od czerwca do września, zawsze w samo południe w różnych miejscach wokół Starego Miasta w Gliwicach.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze już od 2017 roku tworzy nową tradycję spędzenia wolnego czasu w ciekawych przestrzeniach miasta, jednocześnie nadając im niezapomniany klimat.

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych balach. Usłyszymy same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Harmonogram <tutaj>.

Portal Pełnia Kultury objał patronat medialny nad wydarzeniem.

Tagi: koncerty na świeżym powietrzu Otwarty Salon Muzyczny Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

PDF Print