języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Młodzież z gliwickiego zespołu tanecznego Salake zdobyła brąz na mistrzostwach świata

Na Mistrzostwach Świata Dance World Cup 2018, które odbyły się w Barcelonie, Zespół Form Tanecznych „Salake” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach zdobył brązowy medal. W tej prestiżowej imprezie wzięło udział 20 tysięcy najlepszych tancerzy z całego świata.

Do srebra zabrakło im zaledwie 0,3 punkta, a do złotego medalu - 1,9 pkt. Zespół zdobył również ósme miejsce w kategorii stepu amerykańskiego, gatunku który zespół dopiero niedawno zaczął trenować.
Salake, pod kierownictwem instruktorki Joanny Koćwin, ma wyjątkowo dobry rok - zdobył trzy złote medale na trzech prestiżowych tanecznych Mistrzostwach Polski.

Zespół Form Tanecznych SALAKE to dziecięco-młodzieżowa formacja taneczna istniejąca od 1990 roku w Gliwcach. Obecnie działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Z.F.T. SALAKE umiejętnie łączy taniec irlandzki z innymi gatunkami tworząc dziecięce pokazy taneczne oraz spektakle taneczne. Może on pochwalić się wieloma sukcesami na krajowych i międzynarodowych festiwalach i konkursach tańca.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print