języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

{oh!} Orkiestra Historyczna będzie promować muzykę polską w Niemczech

W dniach 9-11 sierpnia katowicka {oh!} Orkiestra Historyczna po raz kolejny zaprezentuje się w Niemczech. Wraz z zespołem wokalnym Ensemble Polyharmonique artyści {oh!} wystąpią w trzech miastach, prezentując wokalno-instrumentalny program zatytułowany Cantate Domino!, poświęcony w przede wszystkim twórczości polskiego kompozytora epoki baroku Adama Jarzębskiego.

Trasa koncertowa rozpocznie się w Dreźnie, skąd muzycy przemieszczą się Görlitz, by ostatecznie wystąpić 11. sierpnia w Angermünde ramach Festiwalu „Uckermärkische Musikwochen”. 

 bliżające się tournée nie będzie pierwszym spotkaniem {oh!} Orkiestry Historycznej z Ensemble Polyharmonique. Po raz pierwszy zespoły wystąpiły wspólnie w NOSPR w ramach cyklicznych koncertów Muzyka Dawna. Po sukcesie wspólnego debiutu koncertmistrzyni {oh!} Martyna Pastuszka i lider Ensemble Polyharmonique Alexander Schneider kilkukrotnie jeszcze podejmowali współpracę, której rezultaty za każdym razem zyskiwały ogromny aplauz publiczności. Do tej pory niemiecki zespół występował głównie z towarzyszeniem kameralnej reprezentacji orkiestry. Tym razem natomiast obie grupy zaprezentują się w pełnym składzie, co zaowocuje z pewnością jeszcze ciekawszym efektem końcowym.

Program koncertów, które obejmuje trasa koncertowa, wypełnia muzyka barokowa kompozytorów polskich oraz europejskich. Zestawienie Adama Jarzębskiego i Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego z innymi kompozytorami swojej epoki takimi jak Jan Dismas Zelenka, czy Johann David Heinichen, pozwoli słuchaczom przekonać się, jak wysoki był ówcześnie poziom twórczości muzycznej na dworach polskich.

Trasa koncertowa {oh!} w Niemczech współfinansowana jest ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Tagi: {oh!} Orkiestra Historyczna koncert

PDF Print