języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Nakręć się na klimat! Konkurs Biblioteki Śląskiej na etiudy filmowe

Biblioteka Śląska zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do udziału w konkursie "Nakręć się na klimat! Pokaż, jak chronisz środowisko" na etiudę przedstawiającą sposoby dbania o klimat. Konkurs został zorganizowany w związku z Konferencją Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), która odbędzie się 3–14 grudnia 2018 r. w Katowicach.

Wystarczy nakręcić telefonem, tabletem lub kamerą krótki film pokazujący, jak na co dzień dbamy o środowisko.

Wymagania dotyczące prac konkursowych:czas trwania do 3 minut, temat: codzienne sposoby ochrony klimatu.
 Wymagania techniczne: format: AVI, WMV, MPEG, zalecany format obrazu: 16 : 9 (1280 x 720) = 720 p.,  wielkość pliku do 2 GB (zalecane).

Prace należy zamieścić na portalu filmowym YOUTUBE / VIMEO oraz nagrać na płytę CD/DVD i wysłać do Biblioteki Śląskiej – szczegóły w regulaminie konkursu.

W konkursie mogą brać udział uczniowie, studenci, osoby dorosłe i seniorzy. Jury wybierze 3 najlepsze prace w każdej kategorii i nagrodzi je czytnikiem PocketBook Basic 3 i pendrive’ami o pojemności 64 GB.

Zgłoszenia trwają do 10 listopada 2018 r.

Szczegółowe informacje na stronie: https://klimat.bs.katowice.pl/

Konkurs organizowany pod patronatem honorowym Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Kazimierza Karolczaka, przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Joanny Pasztaleniec-Jarzyńskiej, przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

Regulamin konkursu:
http://www.bs.katowice.pl/pdf/Regulamin_Konkursu.pdf
Formularz zgłoszeniowy:
http://www.bs.katowice.pl/pdf/Zalacznik_nr_1.pdf
Zgoda rodziców:
http://www.bs.katowice.pl/pdf/Zalacznik_nr_2.pdf

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print