języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum Śląskie poszukuje ciekawych historii o rodzinnych przedmiotach

Masz stary aparat fotograficzny, z którym twój ojciec za młodu polował na duchy? Trzymasz w szafie sztruksową spódnicę, którą uszyła dla ciebie matka z materiałów kupionych w Pewexie? Masz brytyjską papierośnicę, którą twój pradziadek zdobył na wojnie lub zabytkową karbidówkę, którą posługiwał się w kopalni? Przekazywany od pokoleń pierścionek zaręczynowy? Stary pamiętnik z okresu, kiedy poznali się twoi rodzice? Dowód rejestracyjny małego Fiata 126p, którym wybraliście się po raz pierwszy nad morze lub w podróż poślubną?

Muzeum Śląskie zaprasza do podzielenia się niesamowitymi historiami związanymi z przedmiotami, które są w waszych rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą. Szukamy niezwykłych opowieści oraz intymnych anegdot - tajemniczych, śmiesznych lub dramatycznych - które wiążą się nierozerwalnie z ważnymi dla was przedmiotami. Historie te zostaną wykorzystane w projekcie specjalnym, przygotowywanym z okazji jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego, który będzie obchodzony w przyszłym roku. Mamy zatem nadzieję, że o wybranych historiach usłyszy cały świat.

Propozycje historii i przedmiotów można składać drogą elektroniczną, przesyłając co najmniej jedno zdjęcie i krótki opis przedmiotu i historii z nim związanej na adres: naszehistorie@muzeumslaskie.pl. Zgłoszenie powinno również zawierać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 listopada 2018 r.
Propozycje można także przedstawić osobiście w sobotę, 10 listopada, w godz. 13.00-18.00 oraz w niedzielę, 11 listopada, w godz. 11.00-14.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach w foyer na poziomie -2 (przed kasami).

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print