języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Empik w Silesia City Center po przerwie zaprasza na spotkania i warsztaty

10 listopada po przebudowie i remoncie nastąpi otwarcie Empiku w centrum handlowym Silesia City Center. Fani literatury i kulturalnych wydarzeń będą mogli wziąć udział w ciekawych spotkaniach i eventach, które odbędą się na nowej scenie.

Na początek warsztaty dla najmłodszych, podczas których mali artyści stworzą własne jesienne pejzaże. Następnie odbędzie się spotkanie dla wszystkich fanów sportów i nie tylko - spotkanie z Pawłem Fajdkiem. Coś dla siebie znajdą też fani czterech kółek (spotkanie z Michałem Jesionowskim 14 listopada) i fantastyki (jacek Piekara). W nadchodzących tygodniach porozmawiać będzie można z  Agnieszką Witkowicz-Matolicz oraz Michałem Czerneckim. Salon odwiedzi również Skiba, a fani nowych i ciekawych aranżacji muzycznych będą mogli spotkać się z zespołem Tulia.

Program:

Malownicza jesień z Creadu
10 listopada, godz. 12:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
Jak stworzyć niebanalny pejzaż jesienny? Pod okiem naszych prowadzących dowiesz się, jak przy pomocy ołówków, kredek lub farb wyczarować nastrój zadumy albo miejski ruch. Poznasz też kilka trików pozwalających w prosty sposób uzyskać spektakularne efekty wizualne. Przy okazji przetestujesz najnowsze zestawy tworzenia barwnych ilustracji – ołówki, kredki lub farby CREADU. Przyjdź na warsztaty i przekonaj się, że też możesz być artystą!

Paweł Fajdek
10 listopada, godz. 16:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Bo życie Pawła Fajdka od początku było pełne przygód. O tym wszystkim trzykrotny mistrz świata opowiada w pełnej anegdot i humoru książce „Petarda” (Wydawnictwo SQN). Jak sam zapowiada, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny. W spotkaniu weźmie udział także Paweł Skraba, dziennikarz i fotoreporter specjalizujący się w tematach sportowych, pasjonat lekkoatletyki, współautor książki.

Jacek Piekara
13 listopada, godz. 18:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
„Płomień i Krzyż 2" (Fabryka Słów) to opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich – heroinie z antycznych czasów – Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości… Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Officjum. One również zdecydują o przyszłości całego chrześcijańskiego świata. Zapraszamy na spotkanie z autorem.

Michał Jesionowski
14 listopada, godz. 18:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
Masz samochód? Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami? A może dopiero szukasz wymarzonego auta? Zapraszamy na spotkanie z Michałem Jesionowskim, najpopularniejszym youtuberem motoryzacyjnym w Polsce. W książce „Miłośnicy czterech kółek” (Wydawnictwo Znak) dowiemy się między innymi czy diesle są długowieczne, a auta wyprodukowane we Francji zawodne oraz czy prawdą jest, że użytkownicy samochodów marki Alfa Romeo nie pozdrawiają się na drodze, bo rano witali się w serwisie?

Agnieszka Witkowicz-Matolicz
15 listopada, godz. 18:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
To nie jest książka o chorowaniu – to książka o tym, jak smakować życie! Agnieszka Witkowicz-Matolicz w książce „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” (Oficyna 4eM) pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. We wzruszających reportażach autorka opowiada historie 10 młodych kobiet, które odrzuciły stereotypy i postanowiły chorować inaczej. W książce także wywiady z lekarzami i psychologiem oraz vademecum dla pacjentek.

Krzysztof Skiba
16 listopada, godz. 18:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
W książce „Skiba. Ciągle na wolności” (Wydawnictwo SQN) Krzysztof Skiba w szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką oraz Pawłem Łęczukiem zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje, pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność jest jedną z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji. Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę? O tym będzie można przekonać się podczas spotkań.

Michał Czernecki
17 listopada, godz. 16:00
empik Silesia, ul. Chorzowska 107, Katowice
Czy można doświadczyć depresji i dwóch prób samobójczych, a potem zawalczyć o siebie i odbić się od dna? „Wybrałem życie” (Wydawnictwo Pascal) to poruszająca opowieść chłopaka z Zagłębia, który ostatecznie zdecydował się żyć i sięgnąć po swoje marzenia. Rozmowa rozpoczyna się w domu rodzinnym Michała Czerneckiego. Wiedzie przez trudne dzieciństwo, starcie z demonami przeszłości i spotkanie miłości życia. Przejmująco szczera rozmowa o wszystkim co ważne: miłości, męskich przyjaźniach, byciu ojcem, pieniądzach. O sukcesach i porażkach oraz pracy z najlepszymi reżyserami na planach najpopularniejszych polskich filmów. O kryzysach, które czasem wracają. O wieloletniej pracy nad sobą.

Jakub Porada
21 listopada, godz. 18:00
„Porada na Europę 2” (Burda Książki) to druga część poradnika o podróżowaniu autorstwa Jakuba Porady, będąca rozwinięciem pierwszej części z 2016 r. Nadal jesteśmy w Europie, ale tym razem aktywniej. Przeczytacie o 10 wypadach, city breakach, czyli mikropodróżach – kilkudniowych, weekendowych oraz krótkich jednodniówkach: Reykyavík, Szpindlerowy Młyn, Edynburg, Görlitz, Bukareszt, Santander, Stralsund, Luton, Praga, Wiedeń. Autor podpowiada jak zaplanować podróż w dowolnym momencie i bez dużego budżetu. A plan, to pierwszy krok. Kuba pokazuje także, jak połączyć zwiedzanie z rekreacją: biega wzdłuż hiszpańskiej plaży, uprawia trekking w Szkocji i kąpie się w basenach w Reykjavíku. W każdej podróży dobrze jest mieć czas na zabytki, konsumpcję, ruch i muzykę – a co do tej ostatniej, to na końcu książki możecie znaleźć audiografię z wyjazdów autora, bo muzyka jest doskonałą towarzyszką podróży i dobrym wzmacniaczem wrażeń.


Tulia
23 listopada, godz. 16:00
Wszystko zaczęło się w październiku 2017 roku, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów „Enjoy The Silence". Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce. I tak narodził się zespół Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej. Zapraszamy na spotkanie promujące album „Tulia” (Universal Music Polska).

4Dreamers
24 listopada, godz. 14:00
Zapraszamy na spotkanie z czwórką przesympatycznych chłopaków z zespołu 4Dreamers. Mili, utalentowani i oczywiście przystojni młodzi uczestnicy programu The Voice of Poland Kids zaprezentują na żywo kilka piosenek z debiutanckiego albumu pod tytułem „4Dreamers” (Universal Music Polska) oraz opowiedzą o przygodzie, która połączyła ich we wspólnym śpiewaniu. Nie zabraknie oczywiście podpisywania płyt.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print