języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Zdjęcie ze spaceru fotograficznego po Bieruniu docenione w konkursie Scotta Kelby'ego

Zdjęcie zrobione podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego, organizowanego przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne, jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w konkursie tegorocznego Scott Kelby's Worldwide Photowalk. Jego autorem jest Damian Szewczyk ze Skrzyszowa.

W sobotę, 6 października, Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Muzeum Miejskim w Bieruniu zaprosiło do odkrywania tego miasta w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Tego dnia cały świat ruszył z aparatami fotograficznymi, by wziąć udział w 11. edycji imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Idea jest prosta: jednego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

"Jako, że jestem wielkim fanem fotografii ulicznej to nie mogłem się oprzeć takiej imprezie. Fotografią zajmuję się amatorsko od 2007 roku. Pamiętam że pierwszy raz startowałem w Rybniku na takim spacerze i moim marzeniem było zakwalifikować się do konkursu Scotta. No i w końcu się udało po 6 latach, ale nie przyszło mi nigdy na myśl, że mogę być wyróżniony" - mówi Damian Szewczyk, autor wyróżnionej fotografii, wykonanej przy kościele św. Walentego.

Na całym świecie odbyły się 932 spacery, w których udział wzięło ponad 17,5 tys. osób. Każdy zarejestrowany na oficjalnej stronie wydarzenia spacerowicz mógł wysłać jedno zdjęcie, a prowadzący dany spacer wybierał tylko jedno, które trafiało do grona ocenianych przez samego Scotta Kelby. Wygrała fotografia z Egiptu.

Magdalena Borucka z TTF wyjaśnia, co sprawiło, że fotoamatorzy przeszli właśnie przez Bieruń: "Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcieliśmy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę – odwiedzaliśmy już Katowice, Mikołów i Pszczynę – tę ostatnią nawet w ramach zeszłorocznej edycji Scott Kelby’s Worldwide Photowalk". Tak więc po fotografowaniu najbliższej okolicy, przyszedł czas również na pobliski Bieruń - to on okazał się strzałem w dziesiątkę.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami oraz wydawaniu książek fotograficznych. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na stronie www.ttf.tychy.pl. Obecnie w Pasażu Kultury Andromeda trwa wystawa „Tyskie spacery fotograficzne”, na których pokazywane są zdjęcia z 4 tegorocznych spacerów po Tychach i Katowicach. W czwartek, 29 listopada, również w Andromedzie, TTF zaprasza na wernisaż wystawy i slide show pod tytułem "2018" – będzie można zobaczyć zdjęcia z ostatnich 12 miesięcy, autorstwa członków stowarzyszenia.

Wszystkie zdjęcia wyróżnione w konkursie Scott Kelby’s Worldwide Photowalk można obejrzeć na https://scottkelby.com/these-beautiful-images-didnt-win-a-prize-but-they-sure-were-good-enough-to/

Zdjęcia nagrodzone są na stronie https://scottkelby.com/announcing-the-winners-from-my-11th-annual-worldwide-photo-walk/

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print