języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Zbliża się aukcja obrazów i palet malarskich z wystawy „Twój Vincent..."

15 grudnia Muzeum Górnosląskie zaprasza na niecodzienne wydarzenie - aukcję, na której zostaną zaprezentowane obiekty związane z wystawą „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”.

Na licytujących czekają dwa obrazy autorstwa Mariusza Maksela, jednego ze 125 malarzy, pracujących przy doskonale wszystkim znanym i nominowanym do Oscarów filmie animowanym „Twój Vincent”, wyreżyserowanym przez pochodzącą z Bytomia Dorotę Kobielę. To niepowtarzalna okazja, żeby zdobyć oryginalny prezent lub wzbogacić swoją kolekcję. Aukcję poprowadzi Mirosław Neinert.

Obok dwóch obrazów olejnych, malowanych w trakcie wystawy taką samą techniką, jaką tworzono dzieła malarskie na potrzeby tego najbardziej kasowego w historii polskiej kinematografii filmu, przedmiotem licytacji będą również niezwykłe malarskie i niepowtarzalne w swojej urodzie palety, których użyto przy powstawaniu obrazów.

Ceny wywoławcze:
palety: 100,00 zł / sztuka
obraz „Gwiaździsta noc”: 700,00 zł
obraz „Kruki nad polem zboża”: 700,00 zł.

Środki uzyskane ze sprzedaży tak wyjątkowych dzieł i pamiątek z wystawy będą w całości przeznaczone na potrzeby Muzeum Górnośląskiego. Aukcja rozpocznie się o godzinie 16.00 w przestrzeni wystawy „Galeria Malarstwa Polskiego”. Wstęp wolny.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print