języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Pierwsze nabory konkursowe na Ars Independent Festival 2019

Nadchodząca edycja multimedialnego festiwalu Ars Independent dopiero za rok, ale już dziś zgłaszać można filmy, animacje, wideoklipy lub gry wideo do konkursów Czarny Koń. Tegoroczny nabór potrwa do 26 kwietnia.

Ars Independent 2019 odbędzie od 24 do 29 września w Katowicach. Jak co roku festiwal szuka tego, co fajne w młodej, debiutanckiej i współczesnej kulturze audiowizualnej. Nie boi oglądać na jutubie klipów z 27 wyświetleniami, brakuje mu na itch.io sortowania po „least popular”, a Festival Scope Pro jest zdecydowanie „too mainstream”. Przez sześć jesiennych dni czekać na nas będą: pokazy filmów, animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze ogłoszenia programowe poznamy w maju – wówczas wystartuje także przedsprzedaż karnetów.

Sercem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy nowej twórczości (2018/2019). W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje – w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków.

We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro, o których przyznaniu zadecyduje festiwalowa publiczność.

– Nie wstydzi się swoich błędów i ma odwagę sięgać po trudne i nieoczywiste tematy. Wie, że nie jest dla wszystkich i to zdaje się czynić go czarnym koniem wśród festiwali i miejmy nadzieję, że nadal będzie odważnie galopował, bo my już rezerwujemy tydzień we wrześniu 2019, a Wy? – tak pisała w pofestiwalowej relacji dla „Reflektora” Agnieszka Karpiel.

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe znaleźć można na stronie festiwalu: arsindependent.pl. Nominowane w konkursach tytuły poznamy 26 sierpnia wraz z pełnym programem festiwalu.

Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print