języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Z sal wykładowych do ludzi - 3 Śląski Festiwal Nauki

W dniach 11 - 14 stycznia trwac będą wydarzenia trzeciego Śląskiego Festiwalu Nauki. W trakcie festiwalu nauka zostaje wyprowadzona z sal wykładowych bliżej ludzi, do miejsc, w których się pojawiają i na ulice.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 12 stycznia w Teatrze Śląskim o godz. 19.00, ale prologiem ŚFN jest zaplanowana na 11 stycznia VIII Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim. Organizatorzy wydarzenia poszerzają formułę tych punktów programu, które sprawdziły się przed rokiem, a także zaproponują uczestnikowmzupełnie nowe elementy, wśród nich m.in. hasło przewodnie – "energia". W Międzynarodowym Centrum Kongresowym 13 i 14 stycznia będą czekać główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy, strefa kosmiczna, strefa sportu, strefa dziecka, strefa e-sportu, strefa laserowych pokazów naukowych.

W programie wydarzenia znalazła się ponownie strefa OFF Science wraz z Przeglądem Garażowych Wynalazków. Amatorscy konstruktorzy i wynalazcy – autorzy projektów nowatorskich rozwiązań technicznych zgłoszonych i pozytywnie zaopiniowanych przez komisję ekspercką – zyskają prawo do zaprezentowania się publiczności festiwalowej w strefie OFF Science (w niedzielę 13 stycznia) oraz do wzięcia udziału w plebiscycie na najbardziej inspirujący wynalazek – w Przeglądzie Garażowych Wynalazków zostaną wręczone tym razem aż trzy nagrody: nagroda publiczności ŚFN, nagroda komisji oraz nagroda czytelników „Dziennika Zachodniego”.

W ramach festiwalu odbędąsię spotkania i wykłady m.in. Mirosława Hermaszewskiego, prof. Jerzego Buzka, Mariusza Szczygła.

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (Miasto Gospodarz), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (Współgospodarz). Współorganizatorami są: Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print