języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Wydawnictwo ze Śląska prezentuje jazzowe brzmienie młodego pokolenia

SJRecords to wydawnictwo z Mikołowa, dla którego swoją pierwszą płytę nagrał m.in. CeZik, a najnowszą - grupa Muario Lanza.

Założycielem wydawnictwa jest Piotr Schmidt, trębacz jazzowy, współpracujący z największymi nazwiskami polskiego i zagranicznego jazzu. Dlatego też w kręgu zainteresowań właścicieli wydawnictwa, powstałego w 2011 roku, leży muzyka jazzowa i niszowi twórcy, głównie, młodego pokolenia.

W ten nurt wpisuje się Muario Lanza, która swój najnowszy krążek oddała w ręce SJRecords. Album „Love time”, nagrany we współpracy z Claptonem Foxem (Robert Kaniepień) to 12 piosenek o miłości. To już szósta płyta zespołu, dlatego nie dziwi, że zespół sprawnie porusza się między stylami, cały czas jednak pozostając w jazzowej estetyce, okraszonej angielskojęzycznymi tekstami Kaniepienia.

Muario Lanza to prekursorzy ambiet-jazzu, obecni od lat na scenie muzycznej. Tymczasem na początku swojej kariery muzycznej jest Karolina Pernal, saksofonistka jazzowa, która debiutancką płytę „Claridad” również powierzyła SJRecords.

Trzon muzyczny tworzą saksofony. Jak mówi sama artystka: - Na ogół, gdy mowa o kobietach w jazzie, mamy skojarzenie z kobietami – wokalistkami. Moja działalność koncentruje się jednak na wykonawstwie instrumentalnym.

Najnowszym wydawnictwem SJRecords jest świetnie przyjęty „Tribute To Tomasz Stańko” kwartetu Piotra Schmidta z udziałem Wojciecha Niedzieli. Ta oraz pozostałe płyty są dostępne na stronie wydawnictwa.

Składy zespołów:

Piotr Schmidt Quartet feat. Wojciech Niedziela „Tribute To Tomasz Stańko”
Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Muario Lanza/Clapton Fox
Mariusz Orzełowski, Robert Kaniepień – kompozycja:
Robert Kaniepień – vocal
Robert Kaniepień – słowa
Mariusz Orzełowski – gitara
Dominik Mietła – trąbka
Dominik Grab –
 
kontrabas
Łukasz Kurek – perkusja
Maja Orzełowska chórki
Mariusz Orzełowski –
 produkcja

Karolina Pernal
Karolina Pernal – saksofon
Kuba Płużek – fortepian
Jakub Olejnik – kontrabas
Wojciech Buliński – perkusja
Achille Succi – saksofon, klarnet.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print