języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

76 śpiewaków powalczy o nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej

Nabór do IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura zakończony. Uroczysta inauguracja odbędzie się 31 marca. O nagrody powalczy 76 śpiewaków.

USA, Chiny, Brazylia, Chorwacja, Rosja, Australia, Liban czy Izrael – to tylko niektóre kraje, reprezentowane przez śpiewaków biorących udział w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura, organizowanym przez Operę Śląską w Bytomiu przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 31 marca do 7 kwietnia.

28 lutego minął ostateczny termin zgłoszeń. Nadesłano ich blisko 90! Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 76 osób, które spełniły regulaminowe wymagania. Taką decyzję podjął organizator, zwiększając – ze względu na duże zainteresowanie – liczbę uczestników. Do 8 marca uczestnicy otrzymają oficjalne potwierdzenie udziału.

- Cieszy nas tak duże zainteresowanie kolejną edycją konkursu – mówi Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu. - Chociaż planowaliśmy, że zaprezentuje się maksymalnie 60 solistów, zdecydowaliśmy o dopuszczeniu do przesłuchań 76 uczestników. Przygotowania są już bardzo zaawansowane i liczymy, że będzie to czas wyjątkowych przeżyć muzycznych zarówno dla artystów, jak i publiczności. Serdecznie zapraszamy także na przesłuchania, które są otwarte – podkreśla dyrektor.

Artystów będzie oceniało jury w składzie: prof. Izabela Kłosińska, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, dr Michael Nemeth, Wiesław Ochman, prof. Feliks Widera oraz Wasyl Wowkun.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print