języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Becek już po rewitalizacji. Otworzył się koncertowo

Po niemal roku Bytomskie Centrum Kultury otworzył swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki. Zakończył się wart 7,8 mln zł remont, który odmienił oblicze Beceku.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Becek przeszedł lifting. Odnowiono elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Remontu doczekało się także serce Beceku – scena, która zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę.

- Chcielibyśmy, żeby Bytomskie Centrum Kultury tętniło życiem. Odnowiony Becek będzie proponował rozrywkę na wysokim poziomie: koncerty gwiazd, seanse kina studyjnego i spotkania z teatrem. Ale przede wszystkim będzie miejscem otwartym dla mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Fanów srebrnego ekranu z pewnością ucieszy nowa sala kinowa, która – na cześć ukochanego przez bytomian kina – zyskała imię „Gloria”. W nowych fotelach będzie mogło zasiąść 100 miłośników kina studyjnego, którzy w Beceku znajdą ofertę, której próżno szukać w multipleksach.

Już wkrótce w „Glorii” zaprezentujemy oscarowe filmy krótkometrażowe, Festiwal Wiosna Filmów, czy tak lubiane BCKino w podroży  – mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

- Ale to nie wszystko. Becek wkrótce zaprosi nie tylko na seanse i koncerty, ale też na zajęcia i warsztaty, o które upominali się bytomianie podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych – dodaje Krystyna Jankowiak-Markwica.

O tym, jak zmieniło się Bytomskie Centrum Kultury bytomianie przekonali się podczas Dni Otwartych. Od 5 do 7 kwietnia można było zajrzeć w każdy zakamarek Beceku i wziąć udział w zaplanowanych imprezach.

Remont Beceku został zrealizowany w ramach RPO na lata 2014-2020 – Oś Priorytetowa X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałanie 10.3.4. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print