języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Z okazji dziesiątej edycji organizatorzy INDUSTRIADY zapraszają na INDU-bal

Tegoroczna INDUSTRIADA z okazji swojej dziesiątej edycji to wielkie urodziny, na które zaproszeni są wszyscy. INDU-bal łączy, integruje, daje powód i wyjątkową przestrzeń do wspólnego świętowania.

INDUSTRIADA odbędzie się w 44 lokalizacjach w 27 miejscowościach województwa śląskiego, w tym w 3 obiektach zaprzyjaźnionych: Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej, Śluzie Rudziniec na Kanale Gliwickim oraz na terenie osiedla patronackiego Huty Silesia w Rybniku. W tym roku, ze względu na jubileusz INDUSTRIADY, świętować będziemy aż 3 dni, od 7 do 9 czerwca. Do obchodów dołączy także 7 obiektów pałacowych, które przyjmą gości podczas „Niedzieli u przemysłowca”.

Oficjalne otwarcie odbędzie się w tym roku 7 czerwca w Starej Fabryce, oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, która tego dnia przemieni się w zadziwiającą fabrykę ruchu i barw. Piątek będzie można spędzić także podczas imprez rozruchu maszyn organizowanych przez Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu, Browar Zamkowy w Cieszynie, Muzeum Historii Kolei w Częstochowie, Galerię Szyb Wilson w Katowicach, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, Park Tradycji w Siemianowicach Śląski oraz Szyb Maciej w Zabrzu.

9 czerwca, na zakończenie, swoje drzwi otworzy aż 7 obiektów pałacowych związanych z historią industrializacji, a są nimi: Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, Pałac w Nakle Śląskim, Zespół Pałacowo-Parkowy w Pławniowicach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Pałac Schoena w Sosnowcu, Pałac Kawalera w Świerklańcu oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Będzie można je zwiedzać z przewodnikiem lub samemu przechadzać się po pałacowych korytarzach. Nie zabraknie pokazów dawnych strojów, tańców czy dworskich zwyczajów. Pasjonaci muzyki będą mogli posłuchać różnych gatunków w wyjątkowych wnętrzach magnackich rezydencji. Dla osób, które potrzebują kreatywnego działania zaplanowano warsztaty, gry i zabawy. Do tego projekcje filmowe, wystawy lub plenery malarskie.

Szczegółowy program, pozwalający na samodzielne wybranie własnych atrakcji, na stronie Industriady.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print