języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Polska alternatywa muzyczna na mysłowickim AlterFeście

Bitamina, Rebeka, Rosalie. i Syny - między innymi tych wykonawców usłyszymy podczas festiwalu AlterFest, który wystartuje w Mysłowicach 19 lipca. Najwyższy poziom muzyczny, a także wyjątkowe miejsce, jakim niewątpliwie jest kościół ewangelicki, sprawiły, że AlterFest stał się jednym z najciekawszych festiwali muzycznych na Śląsku.

Przed nami ósma edycja mysłowickiego festiwalu AlterFest. Jak co roku organizatorzy imprezy postawili na najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej, a także na ciekawie zapowiadających się debiutantów. Usłyszymy bardzo różnorodne brzmienia, bo właśnie taka jest muzyka alternatywna. -W tym roku nie zabraknie hip-hopu, muzyki gitarowej, elektroniki, czy muzyki, w której można usłyszeć inspiracje jazzem. Co roku staram się, aby program festiwalu był jak najciekawszy, prezentujący szeroki wachlarz brzmień, a także zaskakujący. Takim zaskoczeniem podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert hip-hopowego duetu Syny. Myślę, że nikt się nie spodziewał, że kiedykolwiek usłyszymy ich we wnętrzach kościoła – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca festiwalu.

W tym roku podczas festiwalu usłyszymy m.in. zespół Bitamina, którego brzmienie można określić mianem połączenia jazzu, hip-hopu i popu, mający na swoim koncie trzy albumy i ponad 400 koncertów w kraju i za granicą electropopowy duet Rebeka, czy łącząca R&B, muzykę soulową i elektronikę Rosalie. Ciekawie zapowiadają się także koncerty mniej popularnych artystów – warto zwrócić uwagę na tworzony przez braci Pospieszalskich projekt Santabarbara, czy na grający indie-rocka zespół Mona Polaski, w którego skład wchodzą członkowie łódzkiej grupy Bruno Schulz.

Festiwal AlterFest odbędzie się w dniach 19-20 lipca w Kościele Ewangelickim w Mysłowicach (ul. Powstańców 5). Bilety jednodniowe w cenie 50 zł oraz karnety dwudniowe w cenie 80 zł do nabycia w Mysłowickim Ośrodku Kultury (ul. Grunwaldzka 7) oraz na portalu Kupbilecik.pl.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print