języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzyka i zdrowie, czyli recitale fortepianowe przy katowickiej tężni

Otwarcie w kwietniu tego roku tężni solankowej w katowickim Parku Zadole stało się inspiracją dla powstania nowej inicjatywy lokalnej PIANO TĘŻNIA FESTIWAL.

Pomysłodawcą budowy samego obiektu, którą poparło aż 15 000 mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego był mieszkaniec Ligoty Adam Łęski.

W lipcu i sierpniu to wyjątkowe miejsce przyciągać będzie nie tylko mikroklimatem, ale również muzyką fortepianową w wykonaniu śląskich pianistów. Od 14 lipca do 11 sierpnia, w 5 kolejnych niedziel odbędą się recitale fortepianowe Piotra Banasika, Zbigniewa Raubo, Tymoteusza Biesa, Joanny Domańskiej i Magdaleny Lisak, którzy zagrają na specjalnie na ten czas sprowadzonych fortepianach marki Steinway.

Wybitni pianiści i ciekawe repertuary ich występów sięgające do wielkiej literatury muzycznej, m.in. kompozycji Mozarta, Chopina, Schuberta, Paderewskiego, Szymanowskiego i komentarze słowne wygłoszone przez znanych katowickich teoretyków muzyki zadowolą nawet wybrednego melomana. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że pogoda również stanie na wysokości zadania i będzie sprzyjać odwiedzającym tężnię i artystom, którzy podzielą się z nimi swoim artystycznym kunsztem. 

Program recitali <tutaj>.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print