języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Muzeum Historii Katowic zaprasza na nową wystawę stałą

Nowa wystawa stała, a dokładnie druga część już istniejącej, będzie dostępna od 12 września w Muzeum Historii Katowic. O najnowsze wydarzenia, od roku 1865, zostanie uzupełniona ekspozycja "Z dziejów Katowic".

Trzy lata temu, z okazji jubileuszu 150-lecia nadania Katowicom praw miejskich, udostępniona została pierwsza część zmodernizowanej wystawy stałej "Z dziejów Katowic". Rok 1865, na którym kończy się jęj narracja, jest zarazem początkiem nowego rozdziału w dziejach miejscowości. Po nadaniu praw miejskich Katowice w szybkim tempie wyrosły na jeden z głównych ośrodków Górnego Śląska. Zaledwie po kilku latach stały się miastem powiatowym, a po kilkudziesięciu stolicą województwa. Od tej pory nieprzerwanie pełnią wiodącą rolę w regionie. Otwierana obecnie ekspozycja stanowi zatem rozwinięcie i dopełnienie funkcjonującej od trzech lat wystawy. Ukazuje pełne dynamizmu dzieje miasta na tle burzliwych wydarzeń historycznych w tej części Europy, aż po czasy współczesne.

Modernizacja wystawy stałej „Z dziejów Katowic” została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print