języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Urodziny Katowic - tylko w doborowym muzycznym towarzystwie

11 września minie 154 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. Jak co roku zapraszamy z tej okazji na wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice”.

Po ogromnym sukcesie plenerowego koncertu "Organek i przyjaciele" podczas Urodzin Miasta "Kocham Katowice" 2018 kolejnym muzykiem, który podjął się roli lidera dedykowanego katowickiej muzyce koncertu z udziałem najlepszych polskich artystów został Abradab. Legenda polskiego hip-hopu i współzałożyciel zespołu Kaliber 44 poprowadzi 14 września grupę doborowych polskich muzyków podczas otwartego koncertu Abradab i przyjaciele: Miasto jest nasze w ramach Urodzin Miasta "Kocham Katowice" 2019. Już teraz zdradziliśmy, że na jednej scenie spotka się z muzykami zespołu Coma, Czesławem Mozilem, Miuoshem czy zespołem Pokahontaz. A to nie koniec listy. 

Urodziny Miasta to także muzyczne kolaboracje. W tym roku legendarny Dżem spotka się na jednej scenie z muzykami Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a mistrzowie world music Vołosi z węgierskim wirtuozem skrzypiec Féliksem Lajkó. W bałkańskim klimacie będzie także koncert uwielbianej przez polskich fanów bośniackiej formacji Dubioza Kolektiv.

– Urodziny Miasta są doskonałą okazją, żeby przypomnieć, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. Dlatego zapraszamy mieszkańców na wspaniałe koncerty, w których artyści związani z Katowicami spotykają się z czołówką polskich muzyków lub gośćmi z zagranicy, bo jako Miasto Muzyki UNESCO jesteśmy też miejscem kreatywnych spotkań na poziomie międzynarodowym – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Program wydarzenia <tutaj>.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print