języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Konkurs "Obiektywnie Śląskie" ma już dziesięć lat

Zachęcamy do udziału  w X, jubileuszowej edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku "Obiektywnie śląskie". To konkurs, który na stałe zapisał się wśród prestiżowych konkursów naszego regionu. Motywem przewodnim edycji jubileuszowej jest hasło: śląska dusza.

W związku z jubileuszem 10-lecia projektu Obiektywnie śląskie w tym roku organizowane były warsztaty fotograficzne z wybitnymi osobowościami ze świata fotografii: Tomaszem Sikorą (w maju) i Tomaszem Liboską (w czerwcu). Ponadto zostanie wydany album fotograficzny, będący podsumowaniem minionych dziewięciu edycji konkursu. Publikacja zostanie zaprezentowana podczas wielkiego finału, który odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 18 października.

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke (artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej), Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz),  Antoni Cygan (artysta malarz, rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant). Prace można nadsyłać  do 15.09.2019. 

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY: m.in. profesjonalny aparat firmy FujiFilm oraz Instaxy, drukarka firmy Epson, nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3500 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, roczne prenumeraty Digital Camera, biżuteria z węgla i srebra. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

Więcej <tutaj>.

Spot konkursu <tutaj>.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print