języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Lady Pank Symfonicznie - koncert urodzinowy w Katowicach

W miniony piątek, 30 marca, w Hali Sportowo Widowiskowej ‘Spodek’ w Katowicach odbyło się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Na scenie wystąpiła legenda polskiej muzyki rockowej, zespół Lady Pank, świętujący swoje 30 urodziny.

Ten jubileuszowy koncert zgromadził w Spodku fanów z całej Polski. Ci z kolei bardzo licznie przybyli, by uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i świętować wraz z zespołem.

Koncert ten był nie tylko wyjątkowy z powodu okazji, z jakiej się odbył, ale ze względu na formę - był to koncert z udziałem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego. Orkiestra ta słynie z zaangażowania w projekty z rockmanami, m.in. koncertuje z zespołem Coma, z którym zagrała zarejestrowany na DVD koncert.

Kilkanaście minut po wyczekiwanej przez publiczność godzinie 20.00 zespół Lady Pank wraz z Orkiestrą pojawił się na scenie i rozpoczął niezapomniane show.

Już od pierwszych dźwięków instrumentów publiczność tańczyła, klaskała i śpiewała przeboje zespołu, których to tego wieczoru nie brakowało. Sympatycy mieli okazję usłyszeć bardzo szeroki przekrój materiału z trzydziestu lat istnienia grupy. Lady Pank zaśpiewał dla fanów i przede wszystkim z fanami swoje największe przeboje, bo tego wieczoru nie mogło zabraknąć ‘Mniej niż zero’, ‘ Małej Lady Pank’ czy ‘Marchewkowego Pola’.

Wszystkie utwory  bez wyjątku były wykonywane oczywiście przy akompaniamencie obecnej w Spodku Orkiestry Symfonicznej, która nadała rockowym brzmieniom utworów nieco bardziej wzniosły i uroczysty charakter. Takie utwory jak ‘ Mała Wojna’ czy ‘Stacja Warszawa’ z udziałem skrzypiec czy wiolonczeli nabrały zupełnie innego wymiaru.

Niektóre utwory specjalnie na tę okazję zostały wyjątkowo zaaranżowane i takim to sposobem mogliśmy usłyszeć przepiękną solówkę saksofonu w doskonale znanym publiczności przeboju

‘Zostawcie Titanica’. Także jeden z najbardziej rozpoznawalnych hitów zespołu, ballada ‘ Zawsze tam gdzie Ty’, doczekał się nowej aranżacji i ten nastrojowy utwór zakończył się mocną rockową solówką perkusji i gitary.

Lady Pank, mimo tak wielu lat spędzonych na scenie, w piątkowy wieczór pokazał swoją doskonałą formę: głos Janusza Panasewicza wciąż brzmi świeżo eksponując talent i możliwości wokalne lidera zespołu, a gitarowe solówki Jana Borysewicza niezmiennie przyprawiają o ciarki na plecach.

Jak na koncert jubileuszowy przystało, nie zabrakło także urodzinowych atrakcji w postaci tortu i kwiatów przygotowanych przez licznie zgromadzony fan club zespołu, a w imieniu śląskiej publiczności życzenia jubilatom złożyła Joanna Bartel.

Doskonale brzmiący od trzydziestu lat zespół, świetnie akompaniująca Orkiestra Symfoniczna, niezwykłe aranżacje utworów i publiczność, która doskonale wiedziała, po co do ‘Spodka’ przyjechała sprawiły, że ten jubileuszowy koncert stał się zapewne jednym z ciekawszych wydarzeń w tym roku na polskiej scenie muzycznej.

Katarzyna Zyg
2012-04-02

Zespół Lady Pank wystąpił 30 marca 2012 r w Hali Sportowo Widowiskowej ‘Spodek’ w Katowicach  wraz z Orkiestrą Symfoników Gdańskich w składzie:
Janusz Panasiewicz – śpiew
Jan Borysewicz – gitary
Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa
Kuba Jabłoński – perkusja
Michał Sitarski – gitara

Dyrygent:  Andrzej Szczypiorski

PDF Print