języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Electronic Beats na zaproszenie OFF Festivalu w Oku Miasta

OFF Festival 2012 uważam za otwarty! Oko Miasta w Katowicach wypełnili ludzie, którzy liczyli na dobry before. Mała grupa ustawiła się pod sceną, wyczekując Bubble Chamber. Tak oto chwilę po dwudziestej pierwszej pojawiło się dwóch skromnych chłopców, perkusja i bas, którzy zaserwowali nam porcję tytułowych Electronic Beats. Te dwa instrumenty w zupełności wystarczyły, by Rondo zadrżało w posadach, a kilka barwnych osób zakołysało się w rytm muzyki.

Chwila przerwy i na scenę wkroczyli The KDMS. Perkusista rodem z lat siedemdziesiątych, z wąsikiem i bujnym włosem, przystojny gitarzysta, pozytywny, ubrany w kapelusz mikser i wokalistka w panterkę o mocno czerwonych ustach. Zespół zaraził energią całą publikę, nikt nie stał nieruchomo. Pan za sterami, okazyjnie za klawiszami, tańczył na scenie, widać było, że muzyka sprawia mu ogromną radość, a wokalistka wręcz flirtowała z każdym, kto znalazł się w zasięgu jej wzroku. Seksapil bił na odległość, powabne ruchy i silny głos sprawiały, że KDMS byli prawdziwą gwiazdą wieczoru. Na pewno dodam ich płytę do mojej kolekcji.

Na deser zagrali Chew Lips, charyzmatyczna wokalistka, aż dziw że z tak małej osoby wydobywa się tak mocny głos. Do tego dziewczyna na perkusji i basista za konsoletą. Chew Lips zebrali zdecydowanie największa publikę, ich nazwa na plakacie zajmowała zdecydowanie najwięcej miejsca. jednak dla mnie to KDMS zaserwowali porcję energii, której nie można się było oprzeć.  

Magda Sarapata
2012-08-04

Electronic Beats, 2012-08-02
Oko Miasta

PDF Print