języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Start w Bytomiu, meta w Piekarach Śląskich. II etap Metropolitalnej Gry Miejskiej

W niedzielę o godzinie 10.00 rozpoczął się w Bytomiu drugi etap Metropolitalnej Gry Miejskiej. Namiot informacyjno-inauguracyjny stanął obok kamienicy, w której mieści się Centrum Sztuki Współczesnej Kronika.

W oczekiwaniu na sygnał startu uczestnicy pilnie studiowali karty do gry.

Przy namiocie pojawił się profestor Andrzej Rawa. To znak, że gra zaraz się zacznie.

Zanim uczestnicy ruszyli, odbyła się część najważniejsza - odczytanie wyników i wręczenie nagród za I etap gry. Tutaj wręczenie nagrody dla najmłodszej uczestniczki aktywnie uczestniczącej w Grze - Justyny.

Wyniki ogłoszone, nagrody rozdane. Można ruszać.

Do odnalezienia w Bytomiu były - to nie tajemnica -4 miejsca: Opera Śląska, Bytomskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląskie, Śląski Teatr Tańca. Uczestników czekała jeszcze jazda zabytkowym tramwajem nr 38, najstarszą linią w mieście i jedną z najkrótszych w Polsce (1350 metrów). Tramwaj posiada tylko jeden wagon, został wyprodukowany na przełomie lat 40. i 50. XX wieku i posiada nawet kilkanaście drewnianych siedzeń. To prawdziwa perełka Bytomia.

Z Bytomia uczestnicy udali się do Piekar Śląskich, gdzie również znajdowała się meta II etapu. Poruszając się środkami komunikacji miejskiej drużyny wysiadły na przystanku Szarlej Poczta.

A tam już czekali na nich "nasi ludzie".

Po krótkim spacerze postać ubrana na biało skierowała zawodników do okazałego budynku, który okazał się siedzibą Radia Piekary i Miejskiego Domu Kultury. Uczestnicy mogli wybrać kolejność zadań. Redaktor Radia Piekary zadał pytanie radiowe, a pracownicy MDK przedstawili test do rozwiązania.

Niespodziewanie pojawiły się media, które przepytały uczestników Gry z sobie znanych tematów. Odpowiedzi - nie punktowane w Grze - znajdziemy w prasie, eterze i na wizji.

Meta ustawiona została w Ośrodku Kultury "Andaluzja", znanym świetnie fanom bluesa. To tutaj zatrzymują się na koncerty gwiazdy tego gatunku z całego świata.

Drużyny pod OK "Andaluzja" oddały wypełnione karty gry i tym samy zakończyły II etap I Metropolitalnej Gry Miejskiej "Na tropie ROBA".

Inga Niedzielska
2011-10-04

PDF Print