języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Kraina dekoracji i bibelotów. XI Jarmark Rzeczy Ładnych

Przedświąteczny okres wpłynął na asortyment, jaki oferowali wystawcy XI Jarmarku Rzeczy Ładnych, który odbył się w 17 marca w chorzowskim Miejskim Domu Kultury „Batory”. Ozdobne pisanki, kartki świąteczne, nastrojowe dekoracje przypominały, że do Wielkanocy zostały jeszcze dwa tygodnie. Wizyta na Jarmarku, który odwiedziło kilkaset osób, była najlepszym sposobem na zdobycie atrakcyjnych ozdób świątecznych.

Oprócz tego kilkudziesięciu wystawców zaproponowało przedmioty rękodzielnicze niezwiązane z tematem świąt, wykonywane przez siebie i współpracowników. W ofercie znalazły się biżuteria, drobne przedmioty codziennego użytku, obrazy i rzeźby, szeroki wybór toreb, bibelotów, poduszek, poszew, a nawet ubrania zdobione wełną czesankową.

Artyści zaproponowali wyroby tworzone różnorodnymi technikami: orgiami, filcowania, szydełkowania, decoupage’u, tabliczkową. Niewymuszona i weekendowa atmosfera Jarmarku sprzyjała rozmowom z wystawcami, którzy uchylali rąbka tajemnic warsztatu i opowiadali o swoich pracach.

Chociaż przeważały prace charakterystyczne dla stylu Prowansji i Anglii (pastelowe kolory, kratki, róże, delikatne bibeloty, kokardy), można było natrafić również na biżuterię gotycką, steampunkową czy stylowe dzieła sztuki.

Inga Niedzielska
2013-03-18

XI Jarmark Rzeczy Ładnych
Miejski Dom Kultury Batory w Chorzowie
17.03.2013

PDF Print