języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Nowa księgarnia artystyczna w centrum Katowic – ‘Zła Buka’

9 listopada po godzinie 18.00 miało miejsce oficjalne otwarcie księgarni "Zła Buka" w Katowicach przy Rondzie Sztuki. Wydarzenie to zgromadziło całkiem sporą rzeszę ludzi ciekawych nowego miejsca i rabatów, które w dniu otwarcia zaproponowano kupującym.

Wszystko rozpoczęło się od przywitania gości przez właścicieli Aldonę Chmiel-Gołębiowską i Waldemara Chmiela. W przedmowie wyjaśnili, że nazwa księgarni została zaczerpnięta z „Muminków”. Otwarcie było miłym doświadczeniem dla wszystkich przybyłych. Każdy z gości został powitany winem, natomiast rolę słodkiego poczęstunku spełniały makówki oraz kawa.

W ofercie księgarni znajdują się przede wszystkim ciekawe książki. Są to pozycje, których próżno szukać w komercyjnych księgarniach, pojedyncze egzemplarze lub też dostępne w niewielkim nakładzie. To książki niszowych wydawnictw, ale wydane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Każda z nich przyciąga wzrok i zachęca do tego, by zabrać ją ze sobą do domu.

Poza książkami, w „Złej Buce” można nabyć również firmowe koszulki z logo księgarni, piękne, kolorowe maskotki oraz kubki młodych projektantów. Na wprost wejścia znajduje się również tablica Local Heroes z małymi ulotkami miejsc kultury z terenu Śląska, co dla przyjezdnych jest dużym ułatwieniem.

Nie można też nie wspomnieć o pracownikach tego miejsca, którzy są niezwykle mili i potrafią rozmawiać z klientami.

„Zła Buka” jest wyjątkowym miejscem także dlatego, że urządzono ją z artystycznym smakiem. Zarówno meble (białe regały, niebieskie pufy), kolorowe oświetlenie, przeszklone ściany, doskonale dobrane kolory ścian, które idealnie współgrają ze sobą, inspirujące i barwne obrazy w białych ramach, jak i bogata oferta, sprawiają, że ludzie kochający sztukę, kulturę będą chcieli tam wracać.

Joanna Chudoba
2011-11-18

PDF Print