języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Rodziny bawiły się na Stadionie Śląskim

Ponad 2500 osób wzięło udział w rodzinnym pikniku na Stadionie Śląskim. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zagrać na murawie chorzowskiego obiektu, a także wziąć udział w wielu grach i sportowych zabawach. Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Armia.  

Rodzinny piknik „Śląskie na Śląskim fest” odbył się na 4 sierpnia. Jedną z największych atrakcji była możliwość zagrania na murawie stadionu w ramach Rodzinnej Talentiady „Mama, tata i ja na murawie Stadionu Śląskiego”. W zabawie wzięło udział kilkaset osób. Uczestnicy talentiady mieli również okazję spotkać się ze sportowymi legendami tj. Antoni Piechniczek, Stanisław Oślizło, Jan Benigier czy Eugeniusz Lerch. Na najmłodszych czekały też liczne gry i zabawy sportowe w tzw. „Strefie kibica”.

Podsumowaniem sportowej rywalizacji na murawie był mecz, w którym Adwokaci zmierzyli się z drużyną Samorządowców o Puchar Stulecia. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Adwokatów. Strzelcem goli był Przemysław Pluta. Puchar wręczył Jan Furtok były piłkarz, reprezentant Polski. Z kolei muzyczną atrakcją wieczoru był koncert zespołu ARMIA, któremu supportował FYL GUT. W sobotniej imprezie na stadionie wzięło udział ponad 2500 osób.

Piknik był okazją do świętowania obchodów 20-lecia Województwa Śląskiego, 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego oraz 100-lecia Adwokatury Polskiej.

Organizatorami imprezy byli: Śląski Związek Piłki Nożnej, Województwo Śląskie, Stadion Śląski, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie objęli swoim patronatem: Marszałek Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Naczelna Rada Adwokacka, Urzędy Miast: Czeladź, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Wojkowice, Będzin, Rybnik, Prezydent Miasta Gliwice, Urząd Gminy Gierałtowice, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz PZPN Grassroots.

PDF Print