języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Solowy materiał Piotra Roguckiego w katowickim Mega Clubie

W niedzielę 22 stycznia w Katowickim Mega Clubie odbył się koncert Piotra Roguckiego prezentujący solowy materiał artysty z płyty ‘Loki – wizja dźwięku’.

Piotr Rogucki znany jest publiczności przede wszystkim jako wokalista rockowego zespołu Coma,  który tworzy i z którym pracuje od wielu już lat. Sympatycy także mieli okazję zobaczyć artystę na dużym ekranie chociażby w takim filmie jak ‘ Skrzydlate Świnie’, bowiem Piotr Rogucki z wykształcenia jest aktorem.

‘Loki – wizja dźwięku’ to pierwszy solowy album artysty będący w całości autorskim, gdyż Piotr jest twórcą zarówno tekstów, jak i muzyki.

Podczas niedzielnego koncertu zgromadzona w Mega Clubie publiczność miała możliwość i niewątpliwie przyjemność usłyszeć wszystkie utwory z tej wyjątkowej płyty. Artysta wraz z muzykami zadbali o doskonałą oprawę tego wydarzenia. Na scenie przygotowana była  specjalna dekoracja oraz gadżety wykorzystywane przez wokalistę podczas koncertu, a to dlatego, że płyta ‘Loki – wizja dźwięku’, to historia przedstawiona w piętnastu utworach muzycznych i słowno- muzycznych, które znajdują się na płycie.

Publiczność licznie zgromadzona w klubie bardzo szybko uległa urokowi osobistemu tego wokalisty i z dużym zaciekawieniem wsłuchiwała się w przedstawianą poprzez utwory historię ‘Lokiego’. Piotr Rogucki zadbał także o konferansjerską oprawę całego swojego występu.

Tego wieczoru nie zabrakło również znanych z rozgłośni radiowych singli promujących ten album takich jak ‘Szatany’ czy ‘ Wizja dźwięku’, które publiczność chętnie zaśpiewała razem z artystą.

Niewątpliwie interesującym elementem tego koncertu był moment, kiedy Piotr Rogucki przeczytał wiersz Rafała Wojaczka. To właśnie wiersze tego artysty były inspiracją do powstania płyty, a jeden został wykorzystany w utworze pt. ‘Ruda Wstążka’.

Ekscentryczny wokalista, specyficzne teksty, doskonała muzyka, a wszystko to przekazane publiczności w niebanalny, a czasem wręcz ekstrawagancki sposób spowodowało, że koncert Piotra Roguckiego był wydarzeniem co najmniej niezwykłym, a dla wielu doskonałym.

Katarzyna Zyg
2012-01-24

PDF Print