języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Neinert Mirosław

Mirosław Neinert urodził się w 1962 r. w Nysie. Aktor, reżyser.

Dyrektor uznanego i popularnego Teatru Korez, szef Letniego Ogrodu Teatralnego i Katowickiego Karnawału Komedii, mentor młodych twórców, promotor wielu działań kulturalnych, pomysłodawca projektów kulturalno-edukacyjnych. W 1990 roku wspólnie z innymi aktorami założył w Chorzowie Teatr „Korez”, jeden z niewielu prywatnych teatrów w Polsce. Od początku istnienia stał się jego Dyrektorem nadając tym samym Korezowi  niezwykłą osobowość.

Mirosław Neinert to także juror i przewodniczący wielu konkursów recytatorskich i teatralnych, konferansjer koncertów i festiwali w całej Polsce oraz akcji charytatywnych, które również organizuje. Występuje w teatrze telewizji i filmie, jest też wybitnym aktorem dubbingowym. Niemalże wszystkie sztuki, które tworzył i w których grał doczekały się projekcji ogólnopolskich i międzynarodowych.

Za swoją dotychczasową działalność oraz grę aktorską otrzymał wiele nagród, m.in.: 3 Złote Maski, Nagrodę Prezydenta Katowic, nagrodę główną i publiczności na Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Nagrodę Kulturalną Prezydenta Chorzowa, Główną Nagrodę Festiwalu Monodramu Współczesnego Warszawa 2008. Ponadto za swoje zaangażowanie na rzecz kultury Mirosław Neinert był dwukrotnie wybierany do trójki najpopularniejszych twórców Śląska i Zagłębia w plebiscycie Gazety Wyborczej.

Tagi: aktor dyrektor Katowickiego Karnawału Komedii dyrektor Letniego Ogrodu Teatralnego dyrektor Teatru Korez KKK LOT Mirosław Neinert reżyser teatralny Teatr Korez

Pdf Print