languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Muzyka na Wielki Piątek zapowiedzią ósmej edycji Festiwalu im. Gorczyckiego

The King’s Singers, Paul Esswood, Leszek Możdżer, Giancarlo Guerrero, Jamie Walton, Ingrid Fliter, Philippa Hyde, Waldemar Malicki, Orkiestra Aukso, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Camerata Silesia, Audiofeels – to tylko niektóre nazwiska artystów, zaproszonych do występów podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego, który odbędzie się w dniach od 12 do 30 kwietnia na terenie największych miast województwa śląskiego.

Jak co roku, na 20 koncertach festiwalowych zaprezentują się znakomici artyści z całego świata, niejednokrotnie debiutując w premierowym repertuarze.

Ale zanim to nastąpi, w Wielki Piątek, 29 marca w katowickim Kościele św. Piotra i Pawła (ul. Mikołowska 32) odbędzie się pierwszy koncert pre-inauguracyjny festiwalu. O godzinie 23.30 z programem "Miserere Mei Deus - Muzyka na Wielki Piątek" wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA pod dyrekcją Anny Szostak.

Camerata Silesia z Katowic to jedna z najlepszych w Polsce kameralnych grup śpiewaczych, założona przez Annę Szostak w 1990 r. Znakomicie interpretuje muzykę dawną oraz współczesną.

Anna Szostak zaliczana jest do czołówki polskich dyrygentów chóralnych, stworzyła szereg kreacji wokalno-instrumentalnych, prezentowanych na koncertach, a także utrwalonych w nagraniach płytowych i archiwalnych.

Koncert transmitować będzie Radio eM.

Wstęp wolny.

2013-03-26

Tags: Anna Szostak Gorczycki festival koncert Cameraty Silesii koncert pre-inauguracyjny Gorczyckiego Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego Miserere mei Deus psalmy pokutne VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia

PDF Print