languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Dla koneserów kunsztu śpiewaczego. Koncert w piekarskiej bazylice

Uczta dla koneserów kunsztu śpiewaczego odbędzie się 21 kwietnia w Bazylice NMP (ul. Ks. Ficka 7) w Piekarach Śląskich.

Na kolejnym koncercie 8. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego wystąpią soliści wokaliści młodego pokolenia: Aleksandra Hruby, Sylwester Targosz-Szalonek  i Jarosław Kitala. Koncert poprowadzi Grzegorz Mierzwiński, pod którego batutą zabrzmi Żeńska Orkiestra Salonowa. Założona w 2002 roku przez Grzegorza Mierzwińskiego Żeńska Orkiestra Salonowa to niezwykle młoda orkiestra pod względem wieku, w której średnia to ok. 20 lat. Jednak wysoki poziom artystyczny orkiestry potwierdzony jest dziesiątkami koncertów rocznie i ponad 350 utworami w jej repertuarze. Orkiestra występuje w Polsce i za granicą. Ma w swym dorobku kilkanaście nagrań płytowych.

W programie „Profanum in Sacrum” znajdzie się składanka arii z szeregu arcydzieł literatury sakralnej, i nie tylko. Usłyszymy najpiękniejsze melodie, doskonałą i błyskotliwą polifonię oraz efektowne koloratury.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

2013-04-17

Tags: 8. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Aleksandra Hruby bazylika piekary koncert Jarosław Kitala koncert pieśni koncerty w piekarach śląskich Sylwester Targosz-Szalonek VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Żeńska Orkiestra Salonowa

PDF Print