languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Jamie Walton, Aukso i Marek Moś w setną rocznicę urodzin Lutosławskiego

Nie tak często zdarza się współpracować na jednym koncercie tak wybitnym artystom. Wiolonczelista Jamie Walton (Wielka Brytania), który w lutym tego roku wydał kolejną płytę z Vladimirem Ashkenazym, wystąpi wspólnie z Orkiestrą Aukso pod batutą maestro Marka Mosia w polskim repertuarze.

Artyści będą celebrować 100. rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego grając Grave i pierwszy Koncert wiolonczelowy. Pierwszą część koncertu dopełni Chaconne Krzysztofa Pendereckiego w 80. rocznicę urodzin kompozytora. Drugą część koncertu wypełni w całości słynna Symfonia nr 8 Antonina Dworzaka, która wykonana zostanie przy współudziale Młodej Filharmonii Aukso.

Koncert, w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego, odbędzie się dwa razy: 25 kwietnia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego (ul. Wojewódzka 33) w Katowicach  i 26 kwietnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina (ul. Moniuszki 17) w Bytomiu.

Na oba koncerty wstęp wolny, m.in. dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lutosławski 2013 - Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w punktach informacji AM i OSM.

2013-04-23

Tags: 8. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Jamie Walton Marek Moś Mloda Filharmonia Aukso Orkiestra Kameralna AUKSO Rok Witolda Lutosławskiego VIII Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego Witold Lutosławski

PDF Print