languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night Mourning WAI

Wybierzmy Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2018

Ruszył plebiscyt publiczności konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018, w którym wybierać można najlepsze zgłoszone realizacje. Głosowanie będzie trwało do końca lipca. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

Do tegorocznej, 19 edycji konkursu, zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018 <głosuj>.

Tags: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018

PDF Print