languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

W Katowicach rusza Films For Food Festival

Przez cztery najbliższe soboty fani sztuki kulinarnej i dobrego kina mogą wziąć udział w najsmaczniejszym festiwalu filmowym w mieście. Films For Food Festival to wyjątkowe pokazy produkcji o tematyce kulinarnej, połączone z degustacjami i rozmowami z zaproszonymi gośćmi na Placu do radości przed Libero Katowice.

Films for Food Festival na Placu do radości to cykl czterech wydarzeń składających się z pokazów najlepszych filmów dokumentalnych i fabularnych o tematyce kulinarnej. Każdy seans poprzedzi pyszne aperitivo: powitalne napoje i przekąski inspirowane filmami.

- Sprowadzamy do Polski filmy dokumentalne i fabularne, w których jedzenie odgrywa istotną rolę - o szefach kuchni, restauratorach, o produkcji jedzenia i kulturze kulinarnej różnych krajów. Bardzo się cieszę, że możemy pojawić się podczas letnich pokazów plenerowych w ramach Lata na Placu do radości - zaprasza Jakub Gutek, współzałożyciel Films for Food. Na początek zapraszamy na „Smak Curry”. To pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi pragnących nadać życiu smaku i świetny obraz życia w Indiach. Życia, które, jak hinduskie jedzenie, jest bogate w aromaty, smaki i kolory - dodaje.

Wyjątkowe wieczory, pierwszy już 13 lipca, na Placu do radości poprowadzi Aleksandra Czapla-Oslislo - kulturoznawczyni i recenzentka kulinarna (blogostryga.pl), na co dzień szefowa Działu Programowego Teatru Śląskiego, która zaprosi do rozmowy szefów kuchni, restauratorów i kulinarnych ekspertów.

Gościem specjalnym najbliższego wieczoru będzie Mohammad Ehsan Muttalib - restaurator, właściciel trzech lokali z kuchnią indyjską na Śląsku i Zagłębiu. Urodzony w Bangladeszu, od 2002 mieszka w Polsce, a swój biznes gastronomiczny prowadzi od 7 lat.

W kolejne weekendy odbędą się pokazy filmów:
Noma: My Perfect Storm (20.07),
W obronie jedzenia (27.07),
Chef Flynn (3.08).

Wszystkie spotkania i seanse odbywać się będą na Placu do radości przed Libero lub w razie niepogody - wewnątrz kompleksu przy Kościuszki 229. Początek o 19:00.

Festiwal jest częścią "Lata na Placu do radości". Szczegółowy harmonogram <tutaj>.

Tags: No tags

PDF Print