languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Trwa wystawa Moniki Mysiak w katowickiej Rossberg Gallery. Oglądać ją można tylko 9 dni

W katowickiej Rossberg Gallery trwa wystawa malarstwa Moniki Mysiak pt. „9 dni”, która inauguruje działalność galerii w 2014 roku. Na wystawie znalazły się prace z lat 2012 - 2014. Kuratorem wystawy jest Witold Stelmachniewicz, prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wystawa została otwarta we wtorek, 11 lutego. W tracie wernisażu zabrakło jednak samej artystki. - Moniki nie ma dzisiaj z nami, ponieważ wczoraj urodził się nasz synek - powiedział mąż autorki wystawy - Arkadiusz Mysiak.

Zarówno kurator wystawy Witold Stelmachniewicz, jak i prof. Irma Kozina, której wykładu na temat historii sztuki kobiet mogli posłuchać goście wernisażu, podkreślali wyjątkową wartość malarstwa Moniki Mysiak. W trakcie wernisażu odbył się również koncert An on Bast, która specjalnie dla Rossberg Gallery przygotowała godzinny live-act.

Wystawa trwa tylko 9 dni, do 20 lutego. Jak zapowiedziała Monika Grudzień, dyrektor kreatywny Rossberg Gallery, następna wystawa zostanie otwarta pod koniec marca i będzie inspirowana miejscem, w którym działa galeria, a mianowicie - Nikiszowcem i jego historią.

2014-02-14

Wystawa Moniki Mysiak "9 dni"
Rossberg Gallery, Katowice
11 - 20 lutego 2014 r.

PDF Print