languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

OFF Festival Katowice 2019: Dziękujemy i do zobaczenia!

Kolejna edycja OFF Festivalu za nami, to były wspaniałe trzy dni, za które serdecznie wam dziękujemy. I już zaczynamy przygotowania do kolejnego spotkania w Katowicach – już za rok, od 7 do 9 sierpnia.
 
To był festiwal porywających tłumy frontmanów – oraz frontwomen. Tego, jak spalał się przed publicznością i w jej objęciach Brett Anderson ze Suede, energii i poczucia humoru Jarvisa Cockera, charyzmy Neneh Cherry, muzykalności i wdzięku Hani Rani czy wreszcie pasji slowthai nie da się z niczym porównać. Ale to był też festiwal znakomitych grup – wiecznie aktualnego Dezertera (kto nie wierzy, niech spyta milicjanta), hipnotyzujących pięknymi melodiami Stereolab, cudownie bujających Indications Duranda Jonesa, bezczelnych i bezkompromisowych black midi, Ludzików z Naprawdę Dużym Zespołem, tworzących niecodzienną aurę wokół utworów Pablopavo, przebojowych Foals, kosmicznych The Comet Is Coming, wściekłych Daughters, doskonale chwytających ducha czasów Wczasów czy przybywającego z przeszłości, ale gorąco przyjętego, kolorowego, roztańczonego Śląska. Nie da się też nie wspomnieć o Bamba Pana i Makavelim, którzy dwukrotnie rozkręcili taką imprezę, że pewnie było słychać w ościennych województwach. Ale prawda jest taka, że powinniśmy tu wymienić wszystkich wykonawców występujących w tym roku na OFFie – to były wspaniałe, kipiące emocjami koncerty.  
 
Dziękujemy więc wszystkim artystom, ale i wam – widzom – za jedyną w swoim rodzaju atmosferę, za bezpieczną zabawę i uśmiechy, którymi pozdrawialiście się nawzajem, mijając w drodze od sceny do sceny.
 
Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomogli nam przygotować kolejną edycję OFF Festivalu, a więc miastu Katowice, jego gospodarzowi oraz sponsorowi głównemu Perlage, firmie Tauron oraz Kompanii Piwowarskiej. Dziękujemy mecenasom: Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutowi Muzyki i Tańca. Dziękujemy partnerom, którymi byli Trójka, Śląskie oraz Dr. Martens. A za nieocenione wsparcie patronom medialnym: Onet, Polityka, KMAG, Newonce i AMS oraz patronowi Kawiarni Literackiej – firmie Nexto.pl.
 
A kiedy już wszyscy się wyśpicie, zaznaczcie sobie w kalendarzach, że ponownie spotykamy się w Dolinie Trzech Stawów 7 sierpnia 2020 roku. Do zobaczenia!

Organizatorzy

PDF Print