languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI
picture

Kupicha Piotr

Piotr Kupicha urodził się  w 1979 roku w Tychach. Wokalista, gitarzysta i kompozytor, autor tekstów, lider zespołu Feel.

Gdy miał 16 lat kupił swoją pierwszą gitarę. Doświadczenie na scenie zdobywał koncertując z zespołami Ragabash i Sami. W 2004 roku w sklepie muzycznym spotkał Łukasza Kożucha – tak narodził się zespół Feel. Swój pierwszy wielki sukces odnieśli na Sopot Festival 2007. W 2008 roku Piotr Kupicha został uhonorowany tytułem wokalisty roku i statuetką Złote Dzioby.

Muzyk od lat promuje Śląsk. Jest twarzą osiedla „Dębowe Tarasy” w Katowicach. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział kiedyś: „Być Ślązakiem to znaczy być fajnym człowiekiem: szczerym, pełnym pokory i dystansu do życia”. Wiosną 2011 roku w programie „Bitwa na Głosy”, emitowanym na antenie TVP 2, wraz z grupą wokalistów-amatorów wygrał główną nagrodę – 100 tysięcy złotych (którą przeznaczył na Hospicjum Cordis w Katowicach).

Prywatnie jest mężem Agaty Fręś (córki poetki Marty Fox) i ojcem Pawła i Adama. Poza muzyką, jego pasją jest chodzenie po górach. Ma kartę taternika.

Tags: Feel muzyka Piotr Kupicha Tychy

Pdf Print