languages: PL EN
font size: A A A
layout: Day Night WAI

Place

EN - Plac Armii Krajowej 40 40-707 Katowice

Phone number

531 742 183

Road to

Teatr Żelazny

Teatr Żelazny jest efektem silnej mieszanki powstałej z połączenia determinacji z prawdziwym marzeniem. A marzeniem było stworzyć zespół artystyczny gotowy do pracy na kilku płaszczyznach jednocześnie. Bo aktor nie jest tylko od grania na scenie. W procesie powstawania spektaklu każdy z twórców – reżyser, aktor, muzyk, scenograf – odpowiedzialny jest za finalny efekt projektu w takim samym stopniu. To pierwsza z „żelaznych” zasad funkcjonowania naszego teatru. Jest jeszcze druga „żelazna” zasada: dbanie o wzajemne relacje twórców i widzów, bo największy efekt daje praca przynosząca jednym i drugim prawdziwą przyjemność.

Dlaczego Teatr Żelazny?

Miał powstać na ulicy Żelaznej, w halach dawnej huty „Baildon”, pełnej maszynerii, urządzeń i żelaznych szyn. Tamto miejsce ze Stacją Piotrowice łączą głównie … szyny, czyli kolej Żelazna. I jeszcze coś – wspomniane „żelazne” zasady. W Przestrzeni Twórczej Stacji Piotrowice staramy się te zasady wcielić w życie.

Atmosferę pełną pasji i zaangażowania pomagali nam do tej pory budować: Teatr Sparowani z Wrocławia, Teatr Bez Rzędów z Krakowa, Teatr Strefa Otwarta z Wrocławia, Teatr Zielone Słońce z Dąbrowy Górniczej, Teatr XL z Warszawy, Bartłomiej Błaszczyński i Mateusz Olszewski w swoich monodramach, czy wreszcie Małgorzat Bogdańska.

 

 

Tags: e-teatr Katowice teatr żelazny

PDF Print

Connected events